Esimene nädal

Hei!

Suusi siin 🙂

Me pole kuidagi üldse jõudnud blogi kirjutamiseni. Esimene nädal oli üsna üksluine ka, pidime praktika rutiini sisse elama.

Meie lend oli pühapäeval, 17.märts. Lend möödus hästi, ainult mul läks üks kõrv nii lukku, et mitte midagi ei kuulnud kolmandik lennu ajast, õnneks üsna ruttu peale lendu sain oma kuulmise tagasi.

Londonis lennujaamast väljudes tervitas meid RAHE!! Suht hull, ise lootsime, et saame Londoni suvitajateks hakata… 🙂 Õnneks siiani rohkem sellist ilma olnud ei ole. Enamus päevad on olnud pilvised ja viimased päevad juba mõnusad päikeselised, mõni päev soojem, mõni jahedam.

Elamiskohta tõi meid takso, lennujaamast umbes 1h sõita. Kõik, mis silma jäi oli see, et teeääred olid prügi täis. Elukoht ei olnud esmamuljel just kõige kenam. Lisaks ootasid meid ööbimiskohas leedukad ees. No polnud just kõige meeldivam seltskond aga eks oma osa oli vast ka sellel, et neil oli siin viimane õhtu ja nad tahtsid vabalt võtta, ega seda otseselt neile pahaks panna ei saa. 🙂 Lihtsalt meie olime parajalt väsinud ja tahtsime rahulikult olla ja puhata.

Meie oma seltskond on väga meeldiv. Eks mingid eelarvamused olid ikka alguses aga juba esimesel päeval tegime koos nalja, saime hästi läbi ja nüüd ei kujutaks ettegi, kui seltskond oleks teine. If all else fails, atleast we have each other.

Esmaspäeval, 18.märts, käisime me oma praktikakohtasid vaatamas. Richard töötab ettevõttes nimega Ulus & Co, mina töötan Akademi Accountancy-s ja Hedi töötab Global Accountancy-s + juveelipoes. Hedi töökoht asub kõige lähemal, ca 2min jalutuskäigu kaugusel. Richard sõidab rongiga 2 peatust ja mina 3. Itipoisid Kaspar ja Jarmo töötavad Pro Web Design nimelises ettevõttes ja sõidavad samasse peatusesse nagu Richard. Bürootüdrukud Brenda ja Sandra töötavad Westminster Kitchen-is, sõidavad rongiga ühe peatuse ja siis metrooga veel kuus peatust.

Kui praktikakohad olid üle vaadatud, siis läksime õhtu poole kõik koos China Towni. Tüdrukud otsustasid omapäi ringi liikuda, aga poiste ja Heliga läksime sööma.

Teisipäevast, 19.märtsist hakkas meil kõigil siis praktika pihta. Ma teiste eest rääkida ei saa, kuid võin enda kogemusi jagada. Teised sunnin ka kirjutama.

Esimene päev tundus mul praktikal natuke kahtlane, ikkagi uus koht ja uued inimesed. Minu õnneks on kõik inimesed aga ääretult toredad ja sõbralikud. Muidugi türklased, mõni oli ka muust rahvusest aga noh tõmmud kõik. 🙂 Inglise keelt kõik väga hästi ei räägi ja mina muidugi türgi keelest ei saa midagi aru. Vahel on naljakas kui nad midagi räägivad ja siis kuuled veel enda nime, aga aru ei saa no mitte midagi… Ju nad midagi halba ikka ei räägi. 🙂

Praktikakoht asub mingis marketilaadses tootes, seal hoones asub nö turg ja siis erinevad poed. Siin on link, kust saate lähemalt asukohta uurida. Alguses ma nii kartsin, et see asub mega kaugel ja pean sada korda transporti vahetama, aga tegelikult on kõik okei, lihtsalt kui meid praktikakohti vaatama viidi, siis käisime autoga ja no tundus mega ulme. 🙂

Mida ma enamasti teen siis? Kuna see on raamatupidamisteenust pakkuv ettevõte, siis teengi erinevate ettevõtete raamatupidamist. Põhiliselt saadetakse ettevõtte dokumendid mingi kilekotiga, kus sees ostuarved, tšekid jms. Need on vaja siis eraldi ära sorteerida ja hetkel keskendume perioodile detsember-jaanuar-veebruar. Ostuarved sisestan Exceli tabelisse ja kuluarved lähevad otse programmi. Seal kasutatakse programmi VT Transaction+. Tundub üsna lihtne ja loogiline programm isegi. Otse programmi panen ka kõik pangatehingud. Nendega on vahepeal tükk tegu, et aru saada, mis tehingu taga ikkagi seisneb, et läheks õigele kulukontole.

Kolmapäeval tuli meile peale praktikapäeva veel Heli külla, et saaksime muljetada. Selleks puhuks küpsetasid tüdrukud koogi – nii tublid! Kook oli väga maitsev ja Heliga oli ka tore vestelda.

Laupäeval käisime me oma kodukandis natukene ringi ja shoppamas. Kesklinna ei hakanud minema, kuna tüdrukud hoiatasid meid, et mingid Brexiti meeleavaldused on ja kohutavalt palju inimesi. Mõned pildid tegime ka tänavatel, need lisan galeriisse, siis on kõik ühes kohas koos. 🙂

Ahjaa! Eelmine neljapäev tuli meile siia majja kari türklasi ja tule taevas appi! Me ei suuda nendega koos elada…. See on ooper omaette, sellest peaks eraldi blogipostituse tegema, aga no üldse ei taha blogi sellise jamaga tegelikult risustada… Püüame siin iga päev lihtsalt kuidagi õhtusse veereda ja hakkama saada, vähemalt oma seltskond on ülim nagu ennist ka mainisin. 🙂

Ma rohkem ei ahista teid oma pika romaaniga… Varsti jälle. 🙂

S.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s